Tiskové centrum

1 2

Vítáme pozastavení stavby elektrárny RWE v Mochově s rezervou, TZ 13.9.2011

Společnost RWE oficiálně oznámila, že pozastavuje výstavbu paroplynové elektrárny v blízkosti obce Mochov, občanská iniciativa NE ELEKTRÁRNĚ a občané dotčených oblastí však tuto zprávu vítají s opatrností.

NE ELEKTRÁRNĚ v Mochově pokračuje ve své koordinované aktivitě, TZ 16.11.2010

V oblasti Mochova, Čelákovic a Nehvizd ve Středočeském kraji pokračují občanská sdružení ve své iniciativě, která směřuje k zabránění plánované výstavby obří paroplynové elektrárny v Mochově o výkonu přibližně 1000 MW.

Poloticho nebo kupování si veřejného mínění? Názorový článek 4.9.2010

31.8.2010 vyšel na blogu idnes celice zajímavý článek p. Kouby "Poloticho kolem elektrárny Mochov" o objektivitě některých českých médií, která se však vyjadřuje penězi.

RWE vnucuje svou vůli státu, TZ 31.7.2010

Česká vláda čelí nátlaku společnosti RWE. Ta využívá svého postavení silného investora a vábí stát na investice v hodnotě 30 miliard korun, které slibuje v České republice realizovat.

Otevřený dopis Vládě a Parlamentu ČR ze 26.7.2010

V Mochově, dne 26. 7. 2010 Vážený pane předsedo, vážení ministři vlády České republiky,

RWE pokračuje s přípravou stavby obří paroplynové elektrárny i přes nesouhlas obcí, Názorový článek 16.7.2010

Společnost RWE v tichosti dál pokračuje s přípravou stavby obří paroplynové elektrárny u Mochova. Kromě technického řešení se začíná připravovat na zvrácení rozhodnutí zastupitelstev dotčených obcí, která se stavbou zásadně nesouhlasí. RWE si proto najalo společnost Madison Public Affairs s.r.o., která se zabývá kromě jiného lobbingem, krizovou komunikací a vztahy s médii. Jejím úkolem je připravit pro RWE analýzu postojů veřejnosti k tomuto projektu tak, aby bylo možné proti negativním postojům účinně působit.

Leták duben 2010

Leták V Dubnu 2010 vydalo hnutí Nechceme Elektrárnu informační leták, který představuje samotné hnutí a zároveň zmiňuje hlavní důvody odporu proti záměru výstavby PPEL v Mochově. Leták si můžete stáhnout a přečíst zde. Jaká jsou jeho témata? RWE PROTI LIDEM? Středočeský kraj je na 3. místě v produkci jedovatých NOx 21 obcí řeklo NE! Nechceme elektrárnu Výbuch paroplynové elektrárny před dokončením Elektrárna v bezprostřední blízkosti chráněných území v rámci Natura 2000! Hlavní rizika obří paroplynové elektrárny Podpořte odpor proti zbytečné elektrárně 1. Plakát z druhé strany vylepte do svých oken, i to je významná p 1. odpora našeho snažení. 2. Prezentace na internetu – jejich návštěvou nám dáváte najevo, že vás toto téma zajímá. 3. Přijďte nás podpořit na naše veřejná setkání. 4. Podstatné skutečnosti si nenechte pro sebe, informujte nás. 5. Přidejte se k nám. Nic není ztraceno, existuje ještě mnoho možností, jak stavbu

Proti výstavbě paroplynové elektrárny v Mochově se vyjádřilo další sdružení obcí, neziskových organizací a podnikatelů, TZ 24.3.2010

Dne 23. března 2010 po 17:00 hod. přijala místní akční skupina (MAS) Region Pošembeří do svých řad jednohlasným souhlasem obec Mochov, kterou na místě zastupoval starosta obce Ing. Ladislav Marek.

Explose paroplynové elektrárny Middletown Connecticut, USA byla cítit v 48 km vzdáleném East Heaven. V ČR ji plánuje RWE stavět v obytné zástavbě! TZ 1.3.2010

Explose paroplynové elektrárny Middletown Connecticut, USA byla cítit v 48 km vzdáleném East Heaven. V ČR ji plánuje RWE stavět v obytné zástavbě!

Otevřený dopis (5.2.2010 hnutí Nechceme elektrárnu)

předsedovi ČSSD Jiřímu Paroubkovi, hejtmanu Středočeského kraje Davidu Rathovi a řediteli RWE Transgas a.s. Martinu Herrmannovi 5. února 2010

1 2